Proč číst anglicky?

A proč ne? Zastáváme ten názor, že čtení knih v angličtině vám nejen zlepší slovní zásobu, ale také vám otevře bránu k milionu knih, které svět nikdy v češtině neuvidí. Navíc už nebudete muset čekat dlouhé měsíce nebo dokonce i roky, než kniha vyjde v češtině. A přiznejme si, že někdy je to čekání opravdu dlouhé. 

Přečíst si něco v cizím jazyce není až tak těžké, jak se zdá. Mnoho lidí si tak nedokáže představit, že by někdy přečetli knihu napsanou v jiném než českém jazyce. Chce to tomu dát čas a hlavně mít odhodlání. Ze dne na den se z vás mistři v četbě cizojazyčné literatury rozhodně nestanou. Nic ale není jednoduché. 

Máte-li odhodlání a chuť, pusťte se do toho! U několika prvních knih vám to možná bude připadat těžké a zabere to mnoho času. S každou přečtenou knihou však začnete zapomínat, že vůbec čtete anglicky. Třeba už po roce budete automaticky sahat právě po knihách v cizím jazyce. 

Zkuste to. Jde to. 

Co vám v četbě knih v angličtině pomůže?
  1. Přiznejme si, že musíte anglický jazyk ovládat alespoň na běžné komunikativní úrovni. Přes to vlak nejede.
  2. Sledujte filmy nebo seriály s anglickými titulky a později i bez nich. Je to ta nejlepší věc, kterou můžete udělat. Můžete sice umět krásně spisovně anglicky, ale nemusíte být zvyklí na mluvu a vyjadřování rodilých Američanů, Britů atd. 
  3. Orientujte se na webových stránkách v angličtině. Tomu se ale asi někdo z nás v dnešní době nevyhne.
  4. Mějte angličtinu rádi. To je přeci hlavní. 
  5. A taky nějakou tu motivaci. 
Good luck!


Kath & Vendea